دندانپزشکی، زیبایی دندان، زیبایی لبخند، لمینت، کامپوزیت و ایمپلنت دندان

درمانگاه تخصصی پوست و مو کوروش

عمر روکش دندان

اگر دندانتان شکسته و یا خراب شده نیاز به روکش دندان دارید که افزون بر محافظت از دندان باعث زیبایی نیز می شود و معمولا دوام و طول عمر آن بین 5 تا 15 سال است. اگرچه در صورت رعایت دستورالعمل های دندانپزشک برای مراقبت از روکش دندان، رعایت بهداشت دهان و دندان ها و مراقبت منظم و درست از دندان ها، طول عمر روکش های دندانپزشکی از این میزان نیز می تواند بیشتر باشد. بعد از نصب روکش دندان لازم و ضروری است که مراقبت های دندانپزشکی را به خوبی رعایت کنید. عدم مراقبت درست از روکش دندان، ممکن است شما را بعد از قرارگیری روکش دندان با مشکلات متعددی روبرو کند. در صورتی که از روکش به درستی مراقبت نکنید، پوسیدگی های دندانی، التهاب بافت های احاطه کننده روکش دندان، روی لثه ها، تغییر رنگ روکش دندان و . . . می‌تواند رخ دهد. پس به خوبی از روکش دندان و خود دندانی که روکش شده مراقبت کنید.

طرح لبخند چیست؟

این روزها تب زیبایی همه جا داغ است و یکی از مقوله های زیبایی امروزه دندانپزشکی زیبایی و طراحی لبخند می باشد. دندانهای ردیف و لبخند زیبا در جذابیت بخشیدن به چهره و اعتماد به نفس فرد تاثیر میگذارد. با پیشرفت تکنولوژی در دندانپزشکی مدرن، این امکان برای دندانپزشک زیبایی وجود دارد که لبخند فرد را زیباتر سازد و در عین حال ظاهر جوان تری را در وی ایجاد نماید. واین کار با درمان های محافظه کارانه و حفظ نسج سالم ، بدون هیچگونه آسیب به دندان ها امکان پذیر است.

ده دانستنی جالب درباره دندان

1. مینای دندان سخت‌ترین ماده وعضو بدن انسان از لحاظ استحکام می‌باشد، از گلوله مسی سخت تر و از چنگال فلزی ضد زنگ کمی نرم تر است. در واقع چیزی که در دهان از یک دندان سالم مشاهده می‌کنیم همان مینای دندان است. قسمتی از تاج دندان که در دهان قابل مشاهده و لمس است، مینا نامیده می‌شود و سایر قسمت‌های تاج در زیر مینا قرار گرفته اند. این ماده همچنین در دندان‌های کوچک پوستی کوسه نیز یافت می‌شود.

دانستنی های مهم در مورد دندان و دندانپزشکی

دندان ها جزء مهمترین اعضای بدن انسان هستند. اگرچه بدون آنها هم میتوان زنده ماند ولی گذران زندگی دشوارتر می شود. افراد بسیاری برای مراجعه به دندانپزشکی و چکاپ دوره ای دندانها دیرترین زمان ممکن را انتخاب می کنند و سلامت دندانهایشان را به خطر می اندازند و معمولا پس از خراب شدن یک یا چند دندان به دندانپزشک مراجعه می کنند که این سهل انگاری باعث مشکلات و بیماری های حاد دیگر دندان و لثه می شود.

درخواست مشاوره رایگان  
Real Time Analytics

کلمات کلیدی توریسم درمانی :