کاشت ابرو ، روش کاشت ابرو، مراحل کاشت ابرو و مقالات مرتبط در زمینه کاشت ابرو

کاشت ابرو درمانگاه تخصصی پوست و مو کوروش

هزینه کاشت ابرو

كاشت ابرو امری تخصصی است و نیاز به مهارت و ظرافت و تكنیک كاشت مناسب دارد و شخص كاندید کاشت ابرو باید در تعیین پزشک معالج خود دقت لازم را داشته باشد، كه سابقه و تجربه آن مركز درخشان بوده و نمونه‌های انجام شده مورد پسند وی قرار گیرد، همچنین هرچه سابقه پزشك معالج و تجربه ایشان در كاشت ابرو بیشتر باشد طبیعتا هزینه انجام آن نیز بیشتر خواهد بود. به همین جهت، هزینه کاشت ابرو به چند مورد بستگی دارد : 1- تجربه و مهارت پزشک 2- تكنیك كاشت ابرو 3- انجام كاشت ابرو با زاویه و خواب طبیعی ابروها 4- انجام كاشت ابرو بدون كوتاهی موهای سر 5- نداشتن عوارض و دوره نقاهت عوارض كاشت ابرو متاسفانه دیده ایم كسانی را كه كاشت ابروی خود را در مراكز تجربی و بدون مجوز انجام داده اند و به هیچ وجه راضی نیستند، چرا كه عوارضی همچون بجا ماندن اسكار و یا جوش در پشت سر شخص و تورم و درد در ناحیه برداشت و كاشت ابروها كه در نهایت رشد موهای كاشته شده بصورت ضخیم و كج وكاملا متفاوت با خواب ابروهای شخص انجام شده است را شاهد هستیم. با روش های سنتی و رایج كاشت ابرو، نمیتوان زاویه و خواب ابروها را بطور طبیعی انجام داد و در نتیجه چه از نظر مالی و چه از نظر معنوی مشكلات زیادی را به شخص وارد می کند.

روش برداشتن ابروها پس از کاشت ابرو

اگر تصمیم به کاشت ابرو دارید، طرز مراقبت و برداشتن ابروهایتان هم تغییر خواهد کرد. پس از پیوند ابرو، حالت رشد موهای این ناحیه مثل موهای خود ابرو نخواهد بود. ابروهای پیوندی مانند موی سر عمل میکنند این به این معنی است که باید وقت و تلاش اضافی صرف کنید تا ناحیه ابرو را مرتب نگه دارید. زمان رشد مجدد ابروها نتایج کاشت ابرو هم مانند کاشت مو به زمان نیاز دارد. در طول عمل، متخصص کاشت حدود ۵۰ تا ۶۰۰ گرافت به ابرو پیوند می‌زند و این تعداد بستگی به میزان پرپشتی مورد نظر بیمار و پراکندگی ابروهای وی دارد. پس از کاشت معمولا بر روی موی پیوند زده‌شده دلمه می بندد. اما این لایه دلمه به همراه نشانه‌های قرمزی یا تورم باید پس از چند روز از بین برود. به طور معمول چند هفته پس از جراحی، موهای پیوندی می‌ریزند و بعد از چند ماه مجددا رشد می‌کنند. چندین ماه یا حتی یک سال طول می‌کشد تا کاشت، نتیجه دلخواه بدهد. کوتاه نگه‌داشتن ابروها از آنجا که موی سر به ابروها پیوند زده م شود و به دلیل تفاوت داشتن موی سر و ابرو پس از کاشت، باید موی پیوند زده‌شده را عادت دهید که تا جای ممکن مثل موی ابرو رشد کند و حالت بگیرد. البته قسمتی از این کار را متخصص انجام می دهد به این صورت که موی پیوندی را به نحوی قرار می دهد تا از الگوی طبیعی رشد ابروها پیروی کند. موی پیوندی مثل موی سر همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد در حالی که رشد موی ابرو هنگامی که به حدود نیم اینچ یا کمتر برسد متوقف می‌شود، اگر مایل نیستید ابروها خیلی بلند و پرپشت شوند باید هر چند وقت یک‌بار آن‌ها را کوتاه و مرتب کنید.

عوارض تاتو و ابرو هاشور

معمولا تاتو کردن ابروها قابل پاک شدن نیست در صورتی که افراد بخواهند با استفاده از دستگاه لیزر تاتوها را کم رنگ کنند،در صورتی که این عمل به عمق تاتوی ابرو دارد. توجه داشته باشید که،کم رنگ شدن تاتو ابرو خز بریدگی در محل باقی می ماند. معمولا تاتو کردن و هاشور کردن ابروها درآرایشگاه ها انجام می شود.اگر در تاتو کردن ابرو نکات بهداشتی رعایت نشود احتمال بروز عفونت و مشکلات به وجود می آید. نکته:توجه داشته باشید که حتما از سوزن های یک بار مصرف استفاده شود و یا افراد حتما همراه خودشان سوزن داشته باشند.به علت انتقال بیماری های پوستی واگیردار. از جمله عوارض تاتو عبارتند از : الف- انتقال هپاتیت،از طریق سوزن" تاتو". ب- انتقال بیماری های پوستی ج- عفونت نکته:معمولا افرادی که ابروهای خود را تاتو می کنند یا موهای نازک و کم پشتی دارند و یا تار موهای آن ها ضعیف و کم رنگ است.

کاشت ابرو و روش های طب سنتی برای تقویت ابروها

برخی از دلایل ریزش ابروها عبارتند از : داشتن استرس زیاد،سانحه،تاتوکردن ابروها،مصرف مواد شیمیایی برای تغییر رنگ ابروها،مصرف برخی از داروهای شیمیایی و همچنین کم خونی باعث ریزش شدید ابروها می شود. تقویت کردن ابروها با استفاده از طب سنتی : با استفاده از روغن مار که از قدیم این نوع روش جریان داشته برای تقویت و پرپشت کردن ابروها مناسب است.استفاده از روغن کرچک،خرگوش برای تقویت و پرپشت کردن ابروها و موها کمک شایانی می کند. برای استفاده از این روش ها باید هرشب قبل از خواب با استفاده از گوش پاک کن یا برس آرایشی ،روغن را بر روی ابرو ریخته و ماساژ داد و صبح ها با آب گرم شستشو داد. برای براق شدن ابروها و همچنین رشد مجدد میتوان از روغن زیتون،ژل آلوئه ورا و لیموترش هم استفاده کرد.

محدودیت ها و مشکلاتی که در تکنیک و روش انجام کاشت ابرو وجود دارد

موهای کاشته شده از لحاظ مشخصات ظاهری مانند رنگ ، ضخامت ، صاف یا مجعد بودن ، میزان رشد با موهای ابرو فرق می کند.غالبا موهای کاشت شده بیشتر از مدتی تا حد زیادی شبیه موهای ابرو می شوند.لازم به ذکر است که رشد موهای کاشته بیشتر از موهای طبیعی ابرو خواهند بود.که در جلسات دوم و سوم این فاصله کمتر می شود .ولی به هرحال از نظر تراکم هیچوقت شبیه ابروی کاملا طبیعی نخواهد شد. موهای ابروی طبیعی نسبت به پوست حالت خوابیده داشته و زاویه خواب 20-10 درجه است.

علت از دست رفتن موهای ابرو

آسیب به ابرو به دلیل ضربه ، سوختگی ، برق گرفتگی ، مواد شیمیایی . بیماری های موضعی پوست مثل لوپوس پوستی، قارچی ، میکروبی ، آلوپسی آره آتا ( ریزش سکه ای ). عدم رویش ابرو به صورت مادرزادی . اصلاح کردن مداوم ابروها ، اصلاح کردن مکرر ابروها در طولانی مدت به دلیل کند بودن رشد موهای ابرو و ضعیف بودن فرآیند ترمیم آن ها باعث آسیب رسیدن به ریشه موهای ظریف ابرو شده و باعث می شود که ابروها ابتدا نازک و کم پشت شده و به طور دائم از بین بروند .

کاشت ابروهای طبیعی با جدیدترین متد دنیا

ابروهای یک فرد یکی از مهم ترین اعضای بدن بوده و در زیبایی افراد تاثیر خاص و شگرفی دارد به گونه ای که بعضی افراد برای رسیدن به شکل دلخواه ابروهای خود مجبور به انجام تتو بر روی صورت جهت شکل دهی به ابروهای خود هستند . امروزه تتوی ابرو دیگر امری تکراری و خارج از دنیای مد می باشد و افراد به کاشت طبیعی ابرو روی آورده اند که این امر باعث گردیده که کاشت ابرو به یکی از پر طرفدارترین عمل های زیبایی مبدل گردد. در حال حاضر عوامل متعددی وجود دارد که باعث از بین رفتن مو های ابرو میشود که برخی علل آن عبارتند از:

عوارض جدی تاتو ابرو

تاتو کردن ابروها عوارض جدی مانند به وجود آوردن گوشت اضافه،انتقال عفونت هایی همانند:ایدز،هپاتیت،سل،تبخال،تغییر رنگ پوست و تحریک کردن اکثر بیماری هایی که زمینه آن ها وجود دارد. بخشی از ضرر و زیان های تاتو الف- شکستن سد دفاعی پوست ب- به وجود آمدن حساسیت های پوستی پ- پاک نشدن رنگ تاتو ج- مشکلات پوستی د- عفونت های پوستی ه- مشکلات و بیماری های خونی شکستن سد دفاعی پوست پوست مهم ترین سد دفاعی بدن است که با انجام دادن تاتوی ابرو، در برابر ورود میکروب‌ها و باکتری ها،این سد دفاعی مورد تهاجم قرار می‌گیرد. به دلیل اینکه آلودگی های سوزن در یکی از سدهای دفاعی بدن نفوذ می‌کند و همراه خود عوامل میکروبی را وارد بدن می‌کند. با انجام دادن روش تاتو کردن ابروها، سلول‌ها ملتهب و به صورت دانه‌های تسبیح همچنین به رنگ بنفش در می آیند. به وجود آمدن حساسیت های پوستی رنگ دانه های تاتو به خصوص رنگ قرمز، ممکن است حساسیت ایجاد کند. در این صورت پوست، قرمز و دچار خارش می‌شود. پاک نشدن رنگ تاتو اگر رنگ تاتو به لایه های زیرین پوست تزریق شود، برای همیشه باقی می‌ماند و قابل پاک شدن نیست، اما در صورتی که در لایه‌های سطحی تزریق شود، به تدریج کم رنگ می‌شود و از بین می‌رود. نکته: در عین حال اگر ماده ی تاتو کربنی باشد، می‌توان آن را به وسیله لیزر برداشت، ولی اگر مواد رنگی به خصوص رنگ قرمز و قهوه‌ای و زرد باشد، به دلیل ترکیبات آهن که در آن وجود دارد در این رنگ‌ها امکان برداشتن آنها وجود ندارد و حتی با استفاده از لیزر نیز ناحیه تزریق شده، برای همیشه تیره رنگ باقی می‌ماند.

شباهت کاشت مو با کاشت ابرو

کاشت ابرو مانند کاشت مو است.که موهای زنده از پشت سر برداشته میشوند و در محل های مورد نظر ابرو کاشته می شوند.همچنین موهای زنده قابل رشد هستند و ابروها طبیعی تر به نظر می رسند و ابروهای طبیعی در محل کاشت شروع به رشد می کنند. درکاشت ابرو از دو روش" fit، “futاستفاده میکنند که در این روش از موهای بالایی گوش استفاده می کنند. نکته:نوع کاشت ابرو با موی سر یکی می باشد اما نوع کاشت ابرو ظریف تر و مشکل تراست و نکات بسیار مهمی باید توسط پزشک متخصص رعایت شود. نکته:بهترین نوع کاشت ابرو در فردی است که "اسکار،تروما،تاتو" ابرو را از دست داده باشد.

چگونگی پاک کردن تاتوی ابرو و کاشتن ابروهایی کاملا طبیعی

یکی از زیباترین نقاطی که در چهره ی بانوان بسیار موثر می باشد ابروهایی کاملا پرپشت و طبیعی است.هر چهره ای با ابروهای خاصی زیباتر می شود. نکته:گاهی اوقات کم مویی و کم پشتی ابروی خانم ها باعث میشود به سمت تاتو کردن ابروها بروند. اکثر خانم ها برای داشتن ابروهایی کاملا متفاوت معمولا از روش تاتو کردن استفاده می کنند و بعد از مدتی پشیمان می شوند. اغلب برای پاک کردن تاتوهای ابروی خود از مواد تاتو استفاده می کنند و این امر موجب میشود صدمات زیادی به رشد و رویش ابرو وارد کند و بنابراین برای پاک کردن مجدد نواحی تاتو استفاده از لیزر بسیار دشوارتر میشود.

چرا تاتو باعث از بین رفتن موهای ابرو می شود

وقتی ابروها تاتو می شوند،خونرسانی در محل پوست و مو مختل می گردد،به همین علتب به مرور زمان موهای ابرو دچار ریزش می شوند و تار موی ابروها نازک تر می شود،بنابراین افراد بعد از سال ها از انجام تاتوبه دلیل کم تراکمی و خالی بودن ابروها اقدام به عمل کاشت ابرو می کنند. هیچ وقت برای پاک کردن تاتو به آرایشگاه مراجعه نکنید.به دلایل متعددی که وجود دارد،آرایشگاه ها برای پاک کردن تاتو از مواد پاک کننده ی شیمیایی استفاده می کنند که حتی با استفاده از لیزر هم قادر به پاک شدن نیست.

کاشت ابروی طبیعی و قابل رشد

آیا ابروهای فرد با موهای طبیعی زیباتر است یا رنگ مصنوعی و خسته کننده تاتو ابرو.قضاوت در مورد اینکه تاتو ابرو ها با رنگ بهتر است یا کاشت ابرو با موهای طبیعی کار بسیار دشواری نیست.لزوما داشتن ابروهایی زنده و با موهایی طبیعی و قابل رشد که قابل رنگ کردن ، تغییر فرم و قابل اصلاح می باشد را با ابروهای هاشوری و نقاشی شده با رنگ های تاتو که در فرد یکنواختی و ایجاد خستگی میکند را نمیتوان عرض کرد.جای هیچگونه نگرانی نیست ، حتی کسانی که قبلا تاتو ی ابرو انجام داده اند هم می توانند روی تاتو ی قبلی ، کاشت ابروی طبیعی انجام دهند .

جایگاه ابرو و کاشت ابرو در صورت

ابرو بخش مهم در زیبایی صورت افراد است که همیشه به چشم می‌آید نحوه و مدل و پرپشتی و ضخامت ابروها در چهره‌ی فرد نقش بسزایی دارد. ابرو بخشی از پیشانی است که با موهای زبری در بالای چشم‌ها قرارگرفته است.هم‌چنین مهم‌ترین نقش ابرو محافظت کردن از چشم‌ها هست که مانع ورود آب،عرق و گردوغبار به چشم‌ها می شود. نکته:ماهیچه‌هایی در بخش‌های پیشانی وجود دارند که باعث ایجاد رفلکس‌ها و حرکت ابروها می‌شوند. نکته:اغلب افراد به‌طور مادرزادی ابروهایی کم‌پشت دارند و پیشنهاد ما برای پرپشت کردن موهای ابرو در این افراد کاشت ابرو است. ازدیگرعلت های ریزش موی ابرو،استرس است. حتی استرس های مربوط به بیماری های تب دار و انواع جراحی ها هم در ریزش موی ابروها و ریزش موهای سر نقش بسزایی دارد.

نتایج بعد از کاشت ابرو

پس از ده روز از عمل کاشت ابرو،علایم جراحی از بین می رود و فولیکول های کاشته شده به خواب می روند.برای بیمارانی که کاشت ابرو انجام می دهند دوره ی خواب فولیکول ها بسیار سخت و طاقت فرسا می باشد، به این دلیل که تغییرات مورد نظر خود را هنوز مشاهده نکرده اند و همچنین آثار عمل کاشت ابرو را در نمی یابند. چه افرادی می توانند کاشت ابرو طبیعی انجام دهند : افرادی که دلایلی همچون عوامل ارثی و ژنتیکی ، موهای ابروهای خود را از دست داده اند. نکته:در افرادی که در پی آلوپسی فیبروزان یا آره آتا دچار ریزش ابرو شده اند، کاشت ابرو مناسب نیست. زیرا توان رشد مو در بدن آنها از بین رفته است. افرادی که روش کاشت ابرو را انجام داده اند بهتر است برای مراقبت بعد از کاشت ابرو از روش های زیر استفاده کنند که شامل : الف- پس از کاشت ابرو شستشوی ملایم و آرام در مناطق پیوند مو لازم است. ب- استفاده از پماد آنتی بیوتیک برای ضدعفونی کردن جای زخم ها. ج- از کندن پوست های اضافه جددا خودداری کنید.

روش FIT در کاشت مو و کاشت ابرو

برای پیوند موها جهت انجام دادن عمل کاشت ابرو،موهای بغل گوش بهترین گزینه می باشد به دلیل داشتن لطافت و ظرافت و همچنین دارای شکل ظاهری زیاد به موهای ابرو نیز می باشد. کاشت ابرو به روش FIT برای هر نوع ابرویی می توان انجام داد حتی ابروهایی که شکسته شده اند و یا ابروهایی که نازک بوده و یا تاتو شده اند. در کاشت ابرو به روش FIT محدودیتی برای برداشت و کاشت وجود ندارد البته تا حدی که بانک مو اجازه دهد.

آیا بعد از کاشت ابرو امکان رنگ کردن ابروها وجود دارد؟

داشتن ابرو با موهای طبیعی،قابل رشد و زنده است که در جذابیت چهره نقش فوق العاده ای دارد. کاشت ابرو بدون مانع بوده و تقریبا تمامی افراد می توانند از این روش " کاشت ابرو" استفاده کنند. حتی افرادی که چندین بار از روش تاتو و هاشور کردن ابروهای خود به دلایل مختلف مانند: "فرم یکنواخت تاتو" ، "عدم قرینگی تاتوها" ،"تغییر رنگ دادن قسمتی از تاتو" استفاده کرده اند و هر روز مجبور به کشیدن مداد ابرو روی تاتوی خود هستند که می توانند روی تاتو (یا تاتوهای قبلی) خود کاشت ابرو با موهای طبیعی به فرم دلخواه انجام دهند.

کاشت ابرو چه فوایدی دارد؟

از دیگر اقداماتی که در زیبایی خانم ها تاثیرگذار است و امروزه بسیار رایج شده است و برای خانم ها اهمیت زیادی دارد کاشت ابرو می باشد. اغلب خانم ها روش تاتو کردن ابروهای خود را به کاشت ابرو ترجیح می دهند،در صورتی که ابروها نقش بسیار مهمی در زیبایی افراد دارند، بعد از کاشت مو،کاشت ابرو یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی است که در ایران به شمار می رود. از عواملی که باعث از بین رفتن دائمی ابروها می شود : تاتو کردن ابروها،کندن اختیاری ابروها،کم کاری تیروئید،آلوپسی آره آتا،سوانح،کم پشتی ژنتیکی است که باعث کاهش رنگدانه های ابرو و همچنین از بین رفتن ابروها می شود. بنابراین افراد برای جبران کردن به کلینیک های زیبایی برای کاشت ابرو روی می آورند. افرادی که دارای ابروهایی کم پشت و بسیار نازک هستند می توانند از عمل کاشت ابرو نیز،بهره ببرند. افرادی که موی سر صاف و کمی حالت دار دارند،بهترین انتخاب برای عمل کاشت ابرو هستند. همچنین افرادی که دارای موهایی مجعد و خیلی حالت دار هستند،کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو نخواهند بود.

دلایل ریزش ابروها

یکی از اجزای اصلی صورت و قاب چشم ها،ابرو است. ابرو از مهم ترین اجزای صورت است و چهره فرد در صورتی که ابروها دچار ریزش شوند به شدت تغییر خواهد کرد. عوامل زیادی بر چرخه رشد مو تاثیر می گذارند و همچنین مصرف داروهای شیمیایی و شیمی درمانی و یا بیماری های پوستی باعث بروز التهاب در منطقه دارای مو می شود و باعث ریزش ابرو ها می گردد. بیماری هایی نظیر بیماری های هورمونی و یا غدد درون ریز و همچنین بیماری های عفونی نیز بر فولیکول موها تاثیرات بسزایی می گذارند.

با نسخه گیاهی ابرو های خود را پر پشت کنیم !

یکی از راه هایی که افراد بهتر است برای پرپشت شدن ابروهای خود به کار ببرند،استفاده از داروهای گیاهی است. به دلیل این که داروهای گیاهی مواد مغذی مورد نیاز را در خود دارند اما داروهای شیمیایی خصوصا داروهای تقویت کننده مو و ابرو پس از مدتی استفاده کردن تاثیرات خودشان را از دست می دهند. راهکارهایی برای رشد سریع ابروها : از مواد دیگری که در رشد سریع ابروها موثر است،استفاده از وازلین است که همانند روغن زیتون تاثیرگذار است.البته وازلین باعث می شود ابروها پرتر به نظر برسند. گرچه روغن زیتون رشد ابروها را تسریع می کند اما وازلین بر روی ضخامت ابروها تاثیر می گذارد.

پنج راهکار ویژه برای تقویت ابرو به روش خانگی

ابروها یکی از مهم ترین قاب ها برروی صورت هر فرد هستند که باعث تغییر حالت چشم ها می شود. داشتن ابروهای پرپشت و باتراکم زیبایی را در چهره ی هر فردی دو چندان می کند. در اکثر خانم ها مشکلاتی مانند ریزش ابروها و خالی شدن قسمت هایی از ابرو وجود دارد،به همین دلیل این ریزش باعث نگرانی خیلی از خانم شده است. روش های شیمیایی زیادی وجود دارد که برای تقویت ابرو و مژه ها به کار می رود اما بهتر است برای جلوگیری کردن از صرف هزینه های بالا و آسیب های کمتر به ابروها و مژه ها،از روش های طبیعی و خانگی برای تقویت ابرو و مژه ها استفاده کرد.

اشتباهاتی که خانم ها در مورد ابروهای خود دچار می شوند

ابروها باید قرینه باشند. بگذارید ابروهایتان تا آخرین حد ظرفیت رشد کنند. بعد از استحمام ابروهای خود را بردارید. برای نشان دادن پرپشتی ابروها بهتر است دو ردیف اضافه از موهای زیر ابروها رشد کنند و سپس از یک مداد برای اندازه گیری استفاده کنید.مداد را از جایی که ابرو باید شروع شود و جایی که باید تمام شود قرار دهید. برای برداشتن ابروهای خود هرگز به بالای ان دست نزنید. برای برداشتن ابروها به آینه نزدیک تر شوید و به هر تار موی ابرو به خوبی توجه کنید.

ریزش سکه ای در ابرو

نوعی ریزش ابرو وجود دارد که به علت های متفاوت و اشکال مختلف می باشد. ریزش مو ی سکه ای و ریزش موی منطقه ای از دسته این نوع ریزش ها می باشند. این نوع ریزش ها "سکه ای،منطقه ای" در هر قسمتی از بدن مانند:موی سر،ریش و موهای ابرو اتفاق افتد. علت ریزش ابرو به روش سکه ای : ریزش سکه ای ابروها به روش تکه تکه است.این نوع ریزش معمولا با عوامل ژنتیکی،استرس شدید و کمکاری تیروئید همراه است.همچنین از دیگر علت های ریزش سکه ای ابرو،استفاده از داروهای شیمیایی و استفاده از کرم های ضدآفتاب و کرم های پوست به دلیل وجود چربی است.

رنگ کردن ابروها با حنا

یکی از مهم ترین فوایدی که در حنا وجود دارد،رنگ طبیعی آن است. می توان از حنا به عنوان رنگ ابرو و رنگ مو استفاده کرد. از مهم ترین فواید حنا این است که این ماده به راحتی با هر ماده ی دیگری ترکیب می شود و به مدت 30 روز می توان آن را در یخچال نگهداری کرد. حنا برای افرادی که دوست دارند موها و ابروهایشان هم رنگ هم شوند گزینه خوبی است. از دیگر فواید حنا برای ابروها این است که هم پوست و هم مو را رنگ می کند. حنا باعث می شود رنگ ابروها مدت زمان طولانی تری ثابت بماند. اگر لکه ای از حنا هنگام رنگ کردن ابروها روی سطح پوست بریزد،پاک کردن آن بسیار دشوار می شود بهتر است این نکته را بدانید که به مدت زمان یک هفته طول می کشد رنگ دانه های حنا از روی پوست تان محو شود. حنا روی تمام موها یکسان به عمل نمی آید.به عنوان مثال اگر بر روی ابروهای تیره و ضخیم حنا بزنید،ابروها رنگ خاصی نمی گیرند و تفاوتی در ابروها ایجاد نمی شود. بنابراین نتیجه می گیریم برای رنگ کردن ابروها با استفاده از حنا،بهتر است اول ابروها را چند درجه روشن تر کنیم و سپس از حنا برای یک دست شدن ابروها استفاده کنیم.

Real Time Analytics

کلمات کلیدی کاشت ابرو :