لیزر موهای زائد ، لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت 2018 و مقالات مرتبط در زمینه لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد درمانگاه تخصصی پوست و مو کوروش

10 نکته که باید در مورد لیزر موهای زائد بدانید

قبل از شروع جلسات لیزردرمانی چند چیز وجود دارد که همه باید بدانند. 10 نکته که پیش از اقدام به لیزر لازم است بدانید در این مقاله آمده است، با در نظر گرفتن این نکات می توانید برای جلسات لیزر خود آماده شوید و با آن پوستی صاف به دست آورید! 1- لیزر چگونه کار می کند در حالی که ما دوست داریم ادعا کنیم که لیزر یک جادو است، در واقعیت، لیزر موهای زائد علم است! به عبارت ساده تر، به این صورت انجام می شود: برای انواع پوست های روشن تر، لیزر زیبایی گرید پزشکی، یک پرتو متمرکز نور را به طور مستقیم به رنگدانه فولیکول های موی شما انتقال می دهد. در پوست های تیره تر، لیزر به منبع تامین خون فولیکول مو جذب می شود. لیزر پس از آن موجب تخریب و مانع رشد مو با هر دو روش می‌شود. لیزر موهای زائد به عنوان یک روش زیبایی شناخته می شود و بنابراین تحت مقررات سختگیرانه ای مدیریت می شود. می توانید در مورد تاییدیه دستگاه های لیزر از کلینیک سوال بپرسید.

همه چیز درباره لیزر موهای زائد

امروزه تقاضا برای کم شدن ایمن، طولانی مدت و موثر موهای زائد به منظور زیبایی و یا موارد پزشکی در حال افزایش است. گزینه های گوناگون برای از بین بردن موهای زائد در دسترس هستند، از قبیل اپیلاسیون از طریق بند انداختن یا با موچین برداشتن، وکس کردن، شیو کردن یا تراشیدن، الکترولیز، کرم های موبر، لیزر و سیستم‌های نور شدید پالسی (IPL). انواع لیزرها و سیستم های IPL در دسترس می باشند و بهترین گزینه برای کاهش بلند مدت رشد موها است. مکانیسم عمل این سیستم ها هدف گرفتن ملانین در ساقه مو، بافت پوششی یا اپیتلیوم فولیکولار و ماتریس مو به وسیله تابش نور با طول موج 600 تا 1200 نانومتر (nm) است که به صورت انتخابی توسط ملانین جذب می شود. فتوترمولیز انتخابی لیزر برای درمان پوست بر اساس تئوری «فتوترمولیز انتخابی» عمل می کند. این اصطلاح، به معنی تخریب گرمایی بافت های سالم میکروسکوپیک اطراف در نتیجه تماس و جذب دراز مدت با پالس های لیزر و هدف گرفتن کروموفور است. کروموفورهای طبیعی و مصنوعی اشعه مونوکروماتیک یا الکترومغناطیس طول موج های اختصاصی را جذب می کنند و به این ترتیب از آسیب گرمایی به ساختارهای مجاور جلوگیری می شود.

آیا لیزر موهای زائد، سرطان‌ زاست؟

یک متخصص پوست در پاسخ به برخی شائبه‌ها درباره عوارض ناشی از لیزر موهای زائد نظیر ناباروری و یا تاثیر در غدد لنفاوی بدن، تاکید کرد: لیزر موهای زائد، عوارض طولانی مدت شناخته شده‌ای ندارد. وی افزود: لیزر مو برای از بین بردن ریشه تمام موها در بدن استفاده می‌شود. در لیزر مو، نوع دستگاهی که با آن لیزر انجام می‌شود، بسیار مهم و موثر است و در حال حاضر موثرترین و پرکاربردترین لیزرها "الکساندرایت" با طول موج 750 نانومتر و "دایود" با طول موج 810 هستند. لیزر در آرایشگاه‌ها و باشگاه‌های ورزشی ممنوع به جز کلینیک لیزر و مطب متخصص پوست سایر مکان‌ها غیرقانونی هستند؛ چراکه در بسیاری از این مکان‌ها نه تنها پزشک متخصص حضور ندارد، حتی پزشک عمومی هم نیست؛ مانند آرایشگاه‌ها یا باشگاه‌های بدنسازی. باید بدانیم که این مکان‌ها غیر قانونی‌اند و باید از آن‌ها شکایت کرد. ممنوعیت لیزر برای کسانی که برنزه می‌کنند این متخصص پوست تاکید کرد: از دو - سه ماه قبل و بعد از لیزر، آفتاب گرفتن ممنوع است. برنزه کردن در فضای باز یا سولاریوم باعث تشدید سوختگی در لیزر و یا ایجاد لک می‌شود. حتی اگر آفتاب گرفتگی موجب تغییر رنگ در پوست نشده باشد هم لیزر نباید انجام شود.

انواع لیزر[الکساندرایت/ان دی/دایود]

لیزر نوری تک طول ‌موج است که بسته به رنگ لیزر در بافت‌های مختلف جذب می‌شود و اثر می‌کند. در لیزر مو از طول‌موج‌هایی که در رنگ سیاه جذب می‌شود استفاده می‌کنند که با جذب در رنگ ‌دانه سیاه‌رنگ ملانین موها باعث سوختن ریشه موها خواهد شد. لیزر الکساندریت جزو پرطرفدارترین انواع لیزر موهای زائد در ایران است که طول‌موجی حدود 755 نانومتر دارد. در این طول‌موج، سیاهی یا پیگمان مو، بیشترین جذب را دارد. یعنی زمانی که نور لیزر تبدیل به حرارت و جذب پیگمان مای مو می‌شود، سلول‌های زایای مو را از بین خواهد برد و به‌این‌ترتیب، باعث رفع دائمی موها می‌شود. لیزر الکساندریت یا همان الکس،بسیار مناسب برای پوست‌های ایرانی هست که طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها (از نوع 1 تا 5 که از سفید تا سبزه تیره می‌شود)

بیماری هایی که قبل لیزر باید به آن ها توجه کرد

همان طور که می دانید لیزر درمانی برای رفع موهای زائد و بعضی از انواع خال های مادرزادی و همچنین ماه گرفتگی های پوستی می تواند نتیجه بسیار خوب داشته باشد .امروزه با وجود لیزر درمانی ، موجب رفع نگرانی خانواده ها و بازگشت اعتماد به نفس در بعضی افراد که با این نوع ضایعات ناراحت کننده درگیر هستند شود .باید در نظر داشت که بعضی از خال ها با وجود اینکه با لیزر ممکن است از بین بروند ، اما بهتر است با جود میل زیاد مراجعه کنندگان خودداری نماییم. گاها وجود این خال ها ممکن است از نظر زیبایی برای افراد مشکل ساز شود اما وجود این خال ها جهت تشخیص برخی از بیماری ها بسیار مهم می باشند و چنانچه توسط لیزر پاک شوند ممکن است علامت تشخیص بیماری را از بین برده و موجب گمراهی پزشکان و متخصصین در جهت تشخیص این بیماری ها در آینده شود.به عنوان مثال خال های کوچک قهوه ای یا سیاه رنگ به صورت کک مک روی لب بعضی از افراد دیده می شود که علامت عمده بیماری مهمی به نام سندروم PEUTZ_JEGHERS است .

نکات،جلسات و عوارض لیزر

باید منطقه مورد لیزر را از قبل بتراشید. از عینک محافظ که ارائه می‌شود استفاده کنید. از ژلی که برای تسکین درد داده می‌شود و رسانا است استعمال کنید. از شما خواسته می‌شود نظرات خود را راجب هر ناراحتی بیان کنید تا تنظیمات لیزر برای شما راحت و مؤثر واقع شود. تا 3 روز بعد از لیزر موهای زائد صورت و بدن حمام آفتاب (طبیعی یا مصنوعی ) نگیرید. قبل از رفتن به پیاده‌روی از یک فیلتر uv(کرم ضد آفتاب حداقل 30) استفاده کنید. تا 3 روز اول لیزر مو به سونا و استخر نروید. جلوگیری از قرارگرفته در معرض نور آفتاب حداقل یک هفته بعد از انجام لیزر

روش های پاک کردن تاتو چیست؟

برای پاک‌سازی تاتو از لیزر کیوسوئیچ استفاده می‌شود که بهترین و جدیدترین فن‌آوری لیزر برای پاک‌سازی خال‌کوبی است.پالس‌های لیزری به‌قدری سریع و تابانده می‌شوند که در داخل خوشه‌های رنگ‌دانه یک اثر فوتو آکوستیک ایجاد می‌کنند. این اثر باعث تجزیه شدن جوهر به ذرات کوچک‌تر می‌شود و توسط سیستم پالایش طبیعی بدن پاک می‌شود. لیزر کیو سوئیچ ، که با استفاده از آن می‌تواند بسیارخوب جوهرهای خال‌کوبی آبی، سبز و تیره مخصوصاً مشکی (که رنگ بیش از نیمی از کل خال‌کوبی‌ها را دربرمی گیرد) را پاک کند. برای کسب نتایج عالی (پاک کردن تاتو به‌طور کامل بدون باقی ماندن جای آن)، بیماران به چندین جلسه لیزردرمانی نیاز دارند.

از بين بردن موهاى زايد با ليزر جديد الكس سرد

اگر از رويش زياد موهاى بدن خود کلافه شده اید و يا دچار موهاى زير پوستى و لک و جوش ناشى از آن هستيد ،ليزر كردن موهاى زائد، موجب می شود تا علاوه براز بين بردن دائمى موهای زائد، پوست زیبا و نرم تری نسبت به گذشته به دست آورید و همچنين از شر روش های موقتی مانند استفاده از ژیلت و تیغ ، موم ، و اپیلاسیون راحت گردید، زيرا كه اين روش ها علاوه برهزینه داشتن، سبب آسیب های زیادی به پوست می شود.

از بین بردن موهای زائد

در بعضی از خانم ها موهای صورت بیشتر از حد طبیعی بوده که این مسئله برای افراد ناراحت کننده و مشکل ساز شده است .علت های گوناگونی برای افزایش غیر طبیعی موی صورت وجود دارد که مهم ترین و شایع ترین علت ،وراثت می باشد . بیماری هایی مانند غدد داخلی ، کیست تخمدان و استفاده از برخی داروها از جمله علل دیگر در افزایش غیر طبیعی موهای صورت می توان اشاره کرد . بعضی از خانم ها در زمان حاملگی به دلیل موهای نازکی که در لب بالا ،چانه و گونه ها رشد می کند باعث نگرانی در آن ها شده ، که این موضوع امری طبیعی بوده و چند ماه بعد از زایمان خود به خود از بین می رود .یا در هنگام یائسگی در برخی از خانم ها موی صورت آن ها زیاد می شود که برای درمان آن باید به پزشک متخصص مراجعه کنند .

لیزر موهای زیر بغل و ناحیه تناسلی

لیزر کردن موهای زیر بغل و تناسلی موهای زیر بغل و تناسلی در جنس زن و مرد بعد از بلوغ شروع به رشد می کند. در هردو جنس فرم موها و رشد آن ها در نواحی تناسلی متفاوت است ، این نوع موها جزء موهای زائد بدن محسوب نمی شوند همچنین به نوع هرمون های جنسی وابسته است. در زمان قدیم برای از بین بردن این نوع موها از روش هایی مانند ؛ تیغ – اپیلاسیون و همچنین مواد مو بر استفاده می شده است. حال برای از بین بردن موهای زائد ، روش هایی بهتر عرضه شده است. لیزر مو به عنوان یک روش امروزی مورد استقبال همگان قرار گرفته است.

انواع روش های خلاصی از موهای زائد بدن

برای درمان موهای زائد از دو روش شایع بسیار مؤثر استفاده می‌شود که عبارت است از درمان‌های طبی و فیزیکی درمان‌های طبی: با استفاده از درمان طبی در رفع موهای زائد باید بدانید که موهای زائد به‌طورکلی محو نمی‌شوند بلکه رشد و اندازه مو کمتر خواهد شد. درمان‌های فیزیکی : این درمان به دو دسته درمان موقت و دائم تقسیم می گردد: درمان‌های فیزیکی موقت : این نوع روش شامل بند انداختن و استفاده از انواع گوناگون تیغ هست که این روش هم برای از بین بردن هیرسوتیسم کاربرد چندانی ندارد و تأثیر دلخواه شمارا نداشته باشد.

عملکرد چگونگی لیزر موهای زائد

نور لیزر با قدرت بسیار بالا رنگ دانه های پیاز مو را از بین می برد و پیاز مو را می سوزاند. سوالاتی که برای خیلی از مراجعه کنندگان به کلینیک به وجود می آید این مسئله است که : بهترین سیستم لیزر موهای زائد بدن کدام است؟ و کدام دستگاه لیزر قوی تر است؟ هرکدام از سیستم های لیزر برای تیپ های متنوع پوست و مو کاربرد دارد.برای انجام دادن لیزر موهای زائد بدن بهتر است به پزشک مراجعه کنید. به دلیل نوع پوست و موی بدن.چرا که پزشک بهتر می تواند تشخیص دهد برای پوست شما چه نوع دستگاهی بهتر است.

لیزر موهای زائد در دوران بارداری

اغلب خانم ها بر این باورند که در دوران بارداری استفاده از لیزر موهای زائد هیچ گونه عوارض جانبی و احتمالی نداشته و کار کردن با این روش کاملا بی خطر بوده است. اما این روند تفکرات بسیار نادرست است. چرا که در دوران بارداری تعادل هورمون های بدن بهم می ریزد که این مساله عواقبی همچون رشد غیرطبیعی موها را در برخی از نواحی بدن به همراه دارد. در دوران بارداری ممکن است،موهای زائد بر روی قفسه سینه،سینه،بازوها و شکم رشد کنند. علاوه بر این موضوع،این نوع موهای زائد با موهای معمولی متفاوت تر بوده است و رنگ آن تیره تر است. در دوران بارداری رشد موهای زائد با موهای معمولی متفاوت تر بوده است و رنگ آن تیره تر است.

Real Time Analytics

کلمات کلیدی لیزر موهای زائد :