آنچه در مورد لیپوساکشن و لیپوماتیک باید دانست؟ ، عوارض لیپوماتیک، مزایای لیپوماتیک و مقالات مرتبط در زمینه لیپوماتیک

درمانگاه تخصصی پوست و مو کوروش

لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن (liposuction) یک جراحی زیبایی برای از بین بردن توده های چربی در افراد چاق می باشد. جراحی لیپوساکشن شامل چه عواملی می باشد؟ الف- خارج کردن چربی با استفاده از کانولای متصل به پمپ می باشد. ب- تخلیه کننده چربی از بدن در جراحی لیپوساکشن به چه موضوعاتی باید پرداخت؟ جراحی لیپوساکشن نمی تواند روش مناسبی برای درمان چاقی باشد، لیپوساکشن فقط برای افرادی که وزن نسبتا متعادلی دارند ولی بدنشان شکل مناسبی ندارد، توصیه می شود. آیا عمل لیپوساکشن باعث کاهش وزن می شود؟ خیر-عمل لیپوساکشن هرگز باعث کاهش وزن در افراد نمی شود و فقط باعث کم کردن سایز بدن می گردد. این عمل بیشتر برای کسانی که وزن مناسب دارند ولی در بعضی از قسمت های بدنشان توده های چربی به وجود آمده است که با ورزش و رژیم غذایی به سختی از بین می رود، مناسب است.

در مورد عمل لیپولیزر بیشتر بدانیم

ویژگی های لیپولیزر : روش لیزر لیپولیزر به دلیل تابش لیزر و تحریک کلاژن سازی و جمع شدگی کلاژن سبب سفت شدن پوست می شود و همچنین تورم وکبودی بسیار کمتر نسبت به روش لیپوساکشن دارد. دستگاه لیزرلیپوساکشن در بدن و صورت ،کاربردی بسیار دارد. نکته:از دیگر نکات مهم در رابطه با کاربردی بودن این دستگاه،این می باشد که پس از بیرون کشیدن چربی اضافه پوست را تحریک کرده تا سفت شود،و حالت افتادگی و شلی در ناحیه ساکشن شده ایجاد نشود، البته ممکن است در شکم های خیلی بزرگ و یا بازوهای خیلی بزرگ نیاز به جراحی اضافه نیز باشد. این روش در مقایسه با لیپوساکشن سریع تر و ایمن تر می باشد و درد کمتری دارد. لیپولیزر چه کاربردهای دیگری دارد؟ 1- کاهش چین و چروک های صورت و لیفتینگ صورت 2- کم کردن عمق اسکار"آکنه" 3- درمان تعریق در نواحی زیر بغل 4- درمان واریس سوالاتی که افراد در مورد لیزر لیپولیزر برایشان به وجود می آید؛

آنچه در مورد لیپوساکشن و لیپوماتیک باید دانست

در کنار لیپوساکشن که نوعی روش کلاسیک می باشد و در سال 1980 ابداع شده است. روش هایی که کمتر به بافت های بدن آسیب می رسانند شامل : الف- لیپوساکشن به کمک لیزر ب- اولتراسوند ج- جت، لرزش و الکتریسیته که به آن لیپوماتیک گفته می شود. نکته: لیپوساکشن به کمک لرزش با استفاده از کانول با چرخش 3 بعدی امروزه بهترین روش لاغری موضعی است،به دلیل این که روش رگ ها، اعصاب و بافت ها به خوبی محافظت می شوند،همچنین لاغری موضعی به خوبی صورت می گیرد. از روش های لیپوماتیک و لیپوساکشن برای چه سنینی می توان استفاده کرد؟ از روش های لاغری موضعی،مانند: (لیپوساکشن، لیپوماتیک) به هیچ عنوان نباید تا قبل از 18 سالگی استفاده شود. اما از آن به بعد محدودیت سنی وجود ندارد. استفاده از روش های لیپوماتیک و لیپوساکشن در چه صورت پیشنهاد می شود؟

پیکرتراشی و یا بادی جت چیست؟

بادی جت یک فرآیند کم تهاجمی است.این روش به صورت سرپایی و تحت بی حسی های موضعی انجام می گیرد و به مدت زمان 45 تا 60 دقیقه به طول می انجامد. با استفاده از این روش فرد می تواند بلافاصله بعد از عمل به امور زندگی خود رسیدگی کند. همچنین،این فرآیند با استفاده از فشار زیاد آب باعث می شود چربی های منطقه های مورد نظر بدن از بین بروند. بر خلاف دستگاه های لیپولیز که باعث از بین رفتن چربی ها می شود و چربی های ساکشن شده از بین می روند در روش بادی جت، از چربی های به دست آمده می توان دوباره استفاده کرد و چربی ها را مجددا در بدن تزریق کرد. لازم به ذکر است چربی هایی که مجددا در بدن تزریق می شوند ماندگاری و اثرات ط.ولانی تری در بدن به جای می گذارند. نکته: بادی جت فرآیندی جدید برای خارج کردن چربی از بدن می باشد. برای لاغری با استفاده از روش بادی جت، بافت نامناسب چربی های زیر پوست در مقابل رژیم غذایی و فعالیت های بدنی مقاوم به نظر می رسند و راحت و بدون آسیب از بدن خارج می شوند. که این چربی های زنده کارایی های فراوانی برای فرد دارد. بعد از انجام این عمل کبودی و تورم بافت خیلی کمتر از روش های دیگر می باشد. با استفاده از بادی جت می توان حتی سینه مردانی که مشکل بزرگی سینه و تجمع بافت چربی در سینه را دارند را برطرف کرد، کوچک کردن سینه مردان با بادی جت روشی بسیار موثراست.

Real Time Analytics