درمانگاه تخصصی پوست، مو و زیبایی کوروش

سوالات متداول کاشت ریش و سبیل، دلایل ریزش مو در ریش و سبیل، چه کسانی کاندید کاشت ریش می شوند و ...

دلایل ريزش مو، در ريش و سبيل؟

عوامل اصلی كاهش تراكم مو در ريش و سبيل : • ضربه يا سوختگی، جای زخم یا اسکار ناشی از جراحی • عوامل ژنتیکی ریزش در فرد • استفاده از لیزر برای برداشتن مو • قارچ های پوستی • بيماريهای داخلی و هورمونی مانند تیرویید • التهاب فوليكول های مو

چه كسانی كانديد كاشت ريش می شوند؟

در ابتدا بايد علت ریزش و کاهش تراکم يا از بين رفتن ريش و سبيل بررسی شود چرا که در برخی موارد بدون درمان علت، كاشت ريش و سبيل هم نمي تواند نتیجه دائمی داشته باشد و احتمال ريزش موهای كاشته شده وجود دارد.

بهترين كانديد كاشت ریش و سبيل چه افرادی هستند؟

افرادی که بانك موی كافی در ناحيه پشت سر و اطراف گوش ها داشته باشند کاندید کاشت ریش و سبیل هستند، زیرا برای كاشت مو در نواحی ريش و سبيل، از بانك موی فرد (پشت سر) استفاده می شود. پوست سالم در منطقه مورد نظر برای كاشت مو نیز از شرایط کاندیدای کاشت ریش و سبیل می باشد. لازم به ذکر است كاشت ريش و سبيل در قسمت سوختگی يا جراحی شده هم امكان پذير می باشد ولی قاعدتا در اين نواحی، امكان كاشت مو با تراکم بالا دریک جلسه امکان پذیر نیست. برای رسيدن به نتیجه بهتر ممكن است به دو يا سه جلسه نياز باشد.

کاشت ریش و سبیل طبیعی

کاشت ریش و سبیل عملی است که بیشتر روی نواحی بالای لب و روی چانه انجام می شود و همچنین می توان از عمل پیوند موی صورت برای پوشاندن جای زخم های آکنه و دیگر اسکارها استفاده کرد. افراد کاندید برای کاشت ریش و کاشت سبیل عمل کاشت ریش و کاشت سبیل معمولا در افراد بین 20 تا 22 سال بهتر نتیجه می دهد چرا که در این سنین، سطح هورمون های فرد به مقدار پایه خود می رسند ولی در کل سن خاصی برای کاشت ریش و سبیل در نظر گرفته نمی‌شود. کاشت ریش و کاشت سبیل طبیعی برای مردانی مناسب است که می خواهند ته ریش دو روزه ای داشته باشند ولی به دلیل موهای نامنظم صورت و یا کمبود آن، قادر به این کار نیستند. کاشت سبیل درمان قطعی برای کمبود مو در بالای لب، پیوند مو است. ریشه های موی مورد نیاز برای کاشت سبیل، مانند عمل پیوند موی سر، از پشت سر برداشته می شوند به طوری که یک نوار باریک پر مو از پوست سر را جدا کرده و سپس ریشه های موی موجود در آن را تک تک جدا می کنند. پس از آن، این ریشه ها را یکی یکی در نواحی کم پشت، می کارند.

Real Time Analytics