درمانگاه تخصصی پوست، مو و زیبایی کوروش

لیپوماتیک چیست، چگونگی لیزر لیپوساکشن، سوالات متداول لیپوماتیک و ...

آیا می توان از چربی های استخراج شده استفاده کرد؟

لیپوماتیک در شرایط سرپایی انجام می گیرد و پزشک از طریق وارد کردن لوله کانولا (پس از ایجاد شکاف های بسیار ریز) به محل تجمع چربی، چربی ها را به صورت موضعی از بدن استخراج می کند. آیا لاغری با لیپوماتیک درد دارد؟ پیش از انجام لیپوماتیک بی حسی موضعی انجام می شود و بیمار در حین انجام لیپوماتیک احساس درد نمی کند. اما بعد از رفع بی حسی به دلیل خارج شدن چربی ها بیمار احساس درد خواهد داشت که می تواند آن را با داروهای مسکن کنترل کند. آیا چربی ها بعد از لیپوماتیک باز می‌گردند؟ بله، در صورتی که شما رژیم غذایی مناسب و یا اینکه تحرک کافی نداشته باشید چربی ها دوباره بر می گردند. پیشنهاد می شود برای آنکه لاغری و این کاهش سایز شما ادامه داشته باشد سبک زندگی خود را مقداری تغییر دهید.

چگونگی لیزر لیپوساکشن

به برداشتن چربی های اضافه زیر پوست لیزر لیپوساکشن می گویند. برداشت این نوع چربی ها به سه نوع روش انجام می شود: • لیپوساکشن معمولی • به کمک لیزر • لیزرلیپوساکشن به کمک امواج رادیوفرکانسی این نوع شیوه برای لاغری روش مناسبی نیست و تنها افراد چاق می توانند از این نوع روش بهره ببرند. نوع عمل لیپوساکشن در این نوع روش که لیپوساکشن با لیزر انجام می گیرد به آن لیپولیزر می گویند. امواج لیزر به طول 950 نانومتر یا 1440 نانومتر به محل تابیده می شود، پس از تخریب چربی ها توسط لیزر به کمک کانول ساکشن استخراج می شود.

لیپوماتیک چیست؟

روش لیپوماتیک جدیدترین روش تخلیه چربی از بدن در مقایسه با سایر روش های تخلیه چربی مثل ساکشن و یا لیپولیزر است. لیپوماتیک روشی کاملا سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی بوده و حجم زیادی از چربی تنها در یک جلسه تخلیه می شود که همراه با کمترین ورم و کبودی، همچنین بدون درد و بدون به وجود آمدن خطر آمبولی است. روش لیپوماتیک نه تنها باعث افتادگی بیشتر پوست نمی شود، بلکه به سفت تر شدن آن نیز کمک می کند. کاهش سایز تا مدتها بعد از عمل ادامه دارد و باعث رفع سلولیت نیز می شود.

لاغری با لیزرهای کم توان

به طور کلی امروزه افراد زیادی برای روش های لاغری از انواع روش های لیزر درمانی استفاده می کنند. در علم پزشکی لیزرها به چند دسته تقسیم می شوند: - لیزرهای پر توان یا گرم با توان بالای 5/0 وات لیزرهای پر توان به منظور ایجاد حرارت به همراه برش اثری بسیار بالا دارد. - لیزرهای حد متوسط با توان بین 250-500 میلی وات لیزرهای کم توان و متوسط با خاصیت فتوشیمیایی است و بدون اثر حرارتی می باشد. - لیزرهای کم توان یا سرد با توان 1-250 میلی وات لیزرهای کم توان اثر خود را به وسيله خاصيت فتوشيميايي نشان می دهد و همین امر سبب افزايش يا کاهش عوامل سلولی در روند کاهش يا افزايش التهاب بافت ها می شود. اين روش لیزر بدون ايجاد کوچک ترين صدمه به بافت انجام می شود.

Real Time Analytics