روانشناسی چیست؟، مشاوره روانپزشکی و مقالات مرتبط در زمینه روانشناسی

درمانگاه تخصصی پوست و مو کوروش

تفاوت روانشناس و روانپزشک-min

برای خیلی ها ممکن است این تردید پیش آمده باشد که در شرایط بحرانی خود به روانشناس مراجعه کنند یا روانپزشک. روانشناسی جزء رشته های علوم انسانی است و تا دکترا هم ادامه دارد. داوطلبان رشته روانشناسی باید در کلینیک ها مشغول به کار شوند و دوره هایی را بگذرانند تا در گرایش خودشان مانند روانشناسی بالینی، روانشناسی تربیتی، روانشناسی کودک، کودکان استثنایی، زوج درمانی، صنعتی و سازمانی، تربیتی و از این قبیل تخصص پیدا کنند.

باورهای غلط درباره مشاوره

خیلی ها ممکن است برایشان پیش آمده باشد که در خانواده موضوع مشاوره را پیش کشیده باشند و با عکس العمل منفی و مخالفت دیگر افراد خانواده یا شریک عاطفی شان روبرو شده باشند. بعضی ها هم شاید بگویند ما خودمان به دیگران مشاوره می دهیم!! نیازی به مشاوره گرفتن نداریم. تا حدود زیادی این باورها به دلیل فقدان شناخت کافی از روان درمانی و پروسه آن و همچنین عوامل فرهنگی و اجتماعی در ذهنیت افراد ریشه می دوانند. اگرچه خوشبختانه این تفکر اشتباه در بین مردم کمتر شده و روانشناسی به صورت علم در جامعه رواج پیدا کرده و انواع شاخه های آن به خصوص شخصیت شناسی و تست های شخصیت، نئو برای ازدواج و .. بسیار محبوب شده است.

روانشناسی به معنای واقعی

روان‌شناسی (Psychology) علمی است که با استفاده از روش علمی به پژوهش و مطالعهٔ روان (ذهن)، فرایند ذهنی و رفتار در موجودات زنده می‌پردازد. هزاران سال است که روح و روان، ذهن انسان را به خود مشغول کرده است و این مسئله را می توان در آثار گذشتگان از جمله آیین های مختلف برای آرامش روح مردگان یا دفع شر و ارواح خبیث مشاهده کرد.

درخواست مشاوره رایگان  
Real Time Analytics

کلمات کلیدی توریسم درمانی :