تقویت مو ، جلوگیری از ریزش مو، درمان ریزش مو و مقالات مرتبط در زمینه تقویت مو

درمان ریزش مو و تقویت مو درمانگاه تخصصی پوست و مو کوروش

نکاتی در مورد موهای فر

افرادی که موهای فر دارند با مشکلاتی همچون خشکی موها،وز،شکنندگی موها رو به رو هستند. معمولا موهای فر نسبت به انواع موها آسیب پذیرترند. استفاده از مواد و تکنیک های طبیعی برای حالت دادن و فرم دادن موهای فر و همچنین جلوگیری از آسیب دیدن و ریزش بیشتر بسیار موثر است. برای درخشان تر کردن و مرطوب کردن موهای فر،استفاده از کرم های آب رسان بسیار موثر است. هرشب قبل از خواب بهتر است،برای ماساژ کف سر از روغن کنجد یا بادام استفاده کنید. موهای فر طبیعی برای سالم ماندن نیاز به مکمل و پروتئین دارند.

مو با چه سرعتی رشد می کند؟

این باور اشتباه است که در اثر کوتاه کردن موهایتان،سرعت رشد موهاافزایش پیدا می کند. معمولا موی افراد با سرعتی ثابت و نیم میلی متر در روز رو به رشد است. در اغلب موارد این امکان وجود دارد سرعت رشد موی افراد بر اثر ژنتیک یا هورمون ها تغییر یابد. برای مثال :دوران بارداری سرعت رشد موها در خانم ها افزایش می یابد. در مواردی که موهایی سالم داشته باشید در هر سال 15 سانتی متر موهایتان بلند می شود. نکته:اگر موهایی کوتاه دارید و دوست دارید موهایی بلند داشته باشید،باید به مدت زمان 4 سال صبر داشته باشید.

لیزرهای کم توان، در تقویت مو!

یکی از عواملی که در شرایط روحی روانی افراد تاثیرات منفی در پی دارد و در اغلب خانم ها مشاهده می شود،ریزش مو می باشد. معمولا افراد از روش های بسیاری برای درمان و کاهش ریزش موهای خود استفاده می کنند اما این روش ها در عمل نمی توانند پروسه رویش مو را بازیابی کنند.بنابراین مدت زمان درمان موهایشان طولانی تر می شود. امروزه برای کاهش ریزش مو ، رویش مجدد موها ، افزایش حجم و درخشندگی موها و همچنین ضخیم تر شدن موها می توان از لیزر کم توان همراه با داروهای درمانی استفاده کرد.

آیا خانم ها جهت جلوگیری از ریزش مو می توانند فیناستراید مصرف کنند

قرص فیناستراید به هیچ عنوان برای خانم ها تجویز نمی گردد. مصرف این دارو نه تنها تاثیری در جلوگیری از ریزش موها ندارد،بلکه مشکلات جدی تری برای خانم ها به وجود می آورد. این دارو برای درمان ریزش مو در خانم هایی که قصد باردار شدن دارند و به خصوص در خانم های باردار مورد استفاده قرار نمی گیرد.به این علت که در تعیین جنسیت جنین اثر می گذارد و باعث ناهنجاری ها در ارگان شناسی جنین و همچنین،باعث ایجاد اختلال در دستگاه تناسلی خارجی جنین پسر می شود.

موهای ضعیف و نازک را چگونه تقویت کنیم !

یکی از تاثیراتی که در زیبایی هر فردی بسیار موثر است،موهایی سالم و درخشان است. داشتن موهای پرپشت و سالم باعث اعتماد به نفس در زندگی فردی و زندگی اجتماعی افراد تاثیرات بسزایی می گذارد. ضعیف شدن تارهای مو و کم پشتی موها باعث طاسی سر می شود.که،این روند ممکن است برروی سلامت روحی فرد تاثیرات منفی بر جای گذارد.

قرص فیناستراید و تاثیر آن در ریزش مو

فیناستراید دارویی است که برای درمان ریزش مو به کار می رود. مصرف قرص فیناستراید برای درمان علائم هیپرپلازی خوش خیم پروستات در مردان مبتلا به بزرگی پروستات استفاده می شود. *مصرف این قرص در ریزش موی پیشرفته و همچنین درمان هیرسوتیسم "پرمویی صورت و بدن"در خانم ها مورد استفاده قرار نمی گیرد.

بهترین روش های طبیعی برای تقویت مو

یکی از بهترین روش هایی که می تواند باعث بهبودی و کاهش شدید ریزش موی افراد شود روش های طبیعی تقویت مو است. به طور کلی اگر از روش های طبیعی برای تقویت موها و کاهش ریزش موهای خود استفاده کنید،شاهد نتایج بهتری خواهید بود. معمولا 5 میلیون تار مو در بدن هر فرد وجود دارد و رشد می کند . پوست سر افراد بالغ بر 100 تا 150 هزار تار مو را در بر می گیرد و در طول روز 100 تا 150 تار مو به طور طبیعی می ریزد و به مدت زمان 10 الی 15 روز تار موهای جدیدی شروع به رشد می کند و جایگزین تار موهای ریخته شده می کند.اگر بیش از حد موهای سر بریزد،فرد دچار ریزش مو شده است.

اختلالات هورمونی و ریزش موی سر در افراد

امروزه یکی از مهم ترین دغدغه ها در اشخاص،ریزش مو است. گاهی اشخاص هزینه های زیادی را صرف خریدن انواع شامپوها و داروهای خارجی می کنند. در صورتی که یکی از مهم ترین عوامل در ریزش مو،عامل هورمونی می باشد. معمولا روش هایی مانند:استفاده شامپوهای خارجی و مصرف داروهای شیمیایی تاثیرات چندانی بر ریزش مو ندارد. به طور طبیعی،روزانه بین 50 تا 150 تار مو دچار ریزش می شوند و تار موهای جدید به طور مجدد در محل موهای ریخته شده شروع به رشد می کند.

Real Time Analytics

کلمات کلیدی تقویت مو :